Zahradník opět vítězně, Kabayel slaví evropský titul. Hošek po boji padl

MAGDEBURG – Měla to být další velká noc českého profesionálního boxu. V německém Magdeburgu ale tužby a přání tuzemských fanoušků vyšly pouze napůl. Zatímco Josef Zahradník (7-0, 4 KO) s přehledem uhájil svoji neporazitelnost, David Hošek (3-1, 1 KO) poprvé okusil hořkost porážky. Večer zakončil domácí miláček Agit Kabayel (16-0, 12 KO), který se stal novým mistrem Evropy v těžké váze.

Týden před duelem v Magdeburgu, sídle stáje SES Boxing, pražský pořízek David Hošek promarodil. Přesto do duelu se soupeřem, který v této fázi kariéry budil respekt, svěřenec trenérů Rosti Osičky a Filipina Miňovského šel bez bázně a hany.

A ostudu si neudělal, byť to na vítězství nestačilo. Maďar Tamas Kozma (5-2-2, 2 KO) naplnil to, co se od něj očekávalo – nepříjemně se přilepil na českého soupeře a nevynechal jedinou příležitost, jak zasáhnout cíl. Navíc šikovně zkracoval vzdálenost skrze přímé údery z obou rukou, často si pomáhal nepříjemnými vstřícnými údery.

Třiadvacetiletý pražský bijec se sice blýskl kvalitními úhyby a ponořeními pod rány soupeře, směrem dopředu ale chybělo z jeho strany více klidu a kombinací. Jednotlivými „bombami“ sice několikrát Kozmu zasáhl, alespoň do počítání jej ale dostat nedokázal.

A tak nakonec po hodně vyrovnaném verdiktu 2-0 na body trojice německých bodových slavil maďarský bijec. „Chci odvetu,“ vzkázal poté pouze Profiboxing.cz hodně zklamaný Hošek z krásného hotelu Maritim. Zda se jí dočká, je otázkou, možností na rematch by mohlo být pražské pokračování BOX LIVE naplánované na 11. března do haly Královka (LÍSTKY LZE KOUPIT ZDE!).

Hoškův parťák z plzeňské formace Qwert Boxing se naopak v ringu příliš nezdržel. Gruzínce Alika Vachtangašviliho už po třech minutách, poté, co si šestadvacetiletý rodák z Gori zranil už v úvodním dějství loket a následně nebyl schopný v dalším průběhu souboje pokračovat. I v tom, co ale oba protagonisté stihli, byl třicetiletý Zahradník lepším z této dvojice. „Jsem spokojený, jede se dál,“ usmíval se po zápase vždy skvěle naladěný „Pepe“.

V akci byl také jejich krajan David Bauza (2-4-2, 1 KO), který se postavil neporaženému levákovi Emrem Cukurovi (5-0). V šesti kolech s ním sice prohrál 0-3 na body, v souboji ale dokázal prodat své zkušenosti z amatérského ringu, a i přes jedno počítání nedal favorizovanému domácímu talentu jeho vítězství zadarmo.

Plnou porci dvanácti kol dostali fanoušci boxu v posledním zápase večera mezi talentovanými Agitem Kabayelem a Hervem Hubeauxem (26-2, 12 KO). Jak domácí čtyřiadvacetiletá vycházející hvězdička, tak i jeho belgický vrstevník nabídli přítomným ve velkém sále zmíněného hotelu Maritim i u televizních obrazovek napínavou podívanou.

V úvodních kolech to byl Kabayel, kdo tlačil svého soupeře, šikovně se na něj při každé příležitosti vešel, aby mu bral energii, navíc i přesně zasahoval jak na hlavu, tak na spodky. Hubeaux se ale nenechal zahanbit a od čtvrtého kola i on ukazoval, že není belgickým šampionem a bývalým juniorským mistrem světa WBC jen tak pro nic za nich.

Před zraky toho úřadujícího – Toma Schwarze (a dalších parťáků z týmu SES Boxing) – ale poslední čtvrtina boje opět jasně patřila Kabayelovi, který ukázal především lepší kondici. Přesto ani on nenašetřil tolik sil, aby Belgičana ukončil před limitem.

Mrzet ho to nemuselo, po verdiktu bodových 119-109, 117-111 a 117-112 se stal novým mistrem Evropy v těžké váze a zařadil se mezi hvězdy dávné i nedávné minulosti, které si před zápasem prohlížel v pěkném motivačním video-klipu. Velká část z těch, které na něj koukali z kartiček, se následně probila až k zápasu o titul mistra světa. Bude je Kabayel následovat?