Vydřená obhajoba! Bytyqi remizovala s Vargasovou, bude ale následovat odveta

ÚSTÍ NAD LABEM – Fabiana Bytyqi (14-0-1, 6 KO) je i po sobotě mistryní světa WBC v atomweight. K obhajobě ji pomohla remíza v souboji s mexickou bojovnicí Marií Soledad Vargasovou (12-3-1, 3 KO).


„Čekala jsem, že to bude nejtěžší zápas v kariéře, a to se potvrdilo. Mexičanky jsou opravdu tvrdé a každý její úder byl fakt silový. Musela jsem si je pohlídat, nebyly čisté,“ pronesla pro ČTK po duelu třiadvacetiletá Češka.

Zaplněná Sluneta, která několikrát Bytyqi hnala vpřed skandovaným potleskem, viděla hodně překvapivý scénář.

O čtyři roky starší Mexičanka od začátku tlačila, ta tam byla taktika, držet si Vargasovou na přední ruce. Kouč Lukáš Konečný se snažil průběžně upravovat plán boje, česká boxerka byla úderově čistější, ovšem dělala málo. Na což poukazoval i sám její trenér.

Ten – stejně jako protější roh – věděl průběžné bodování, protože federace WBC je po 4. a 7. kole v případě zápasů žen (u mužů po 4. a 8.) o světové tituly zveřejňuje. A to nejen zápasníkům a trenérům, ale i fanouškům. O to druhé ale byla tentokrát Sluneta ochuzena.

Dle neoficiálních informací byla první čtyři kola u trojice českých rozhodčích na remízu, přestože v nich měla Mexičanka opticky i úderově navrch. „Nečekala jsem, že v tom tempu a síle vydrží celých deset kol. Myslela jsem, že po čtvrtém kole odpadne. To se také chvílemi dělo, ale síla v úderech tam byla pořád stejná. Nešlo si říct, že na chvíli povolím a nechám ji vybouchat,“ přiznala po duelu nakonec úspěšná obhájkyně titulu.

Verdikt bodových po deseti kolech byl následující: 97-96, 95-95 a 93-98. Tedy remíza. A tedy zelený pás WBC zůstane na poličce Bytyqi v jejím ústeckém bytě.

Už vlastně ale v ringu bylo jasné, že obě dívky se utkají ještě jednou. A to především na popud supervizorky federace WBC. A ani jedna ze soupeřek s tímto rozhodnutím nemá problém.

„Mám z toho sama smíšené pocity. Pás mám, ale je to remíza. Odvetu určitě budu chtít. Musím zapracovat na chybách, které jsem dělala, připravit se lépe a utkáme se ještě jednou. Až pak si to budu moct sama v sobě uzavřít,“ řekla odhodlaně česká boxerka, než zasedla k oblíbeným donutům, kterém ani tentokrát po zápase nechyběly.

Jen poprvé během její profesionální kariéry nebyly vítězné.