VIDEO+FOTO Šálek po vítězném debutu: Byl jsem nervózní, příště budu stoprocentní

ERFURT/ÚSTÍ NAD LABEM – Skočil do toho rovnýma nohama. Loni v prosinci se stal stále ještě osmnáctiletý Tomáš Šálem (1-0, 1 KO) domácím seniorským šampionem mezi amatéry, následně se ještě připravoval na únorové mistrovství Evropy do 23 let. V sobotu pak nový svěřenec Lukáše Konečného absolvoval pod hlavičkou SES Team Czech Republic svůj profesionální debut.


Na galavečeru v Erfurtu, kde hlavní vrchol Arthur Abraham vs. Robin Krasniqi sledovalo šest tisíc fanoušků (na duel Šálka, třetí v pořadí, bylo v aréně zhruba 1500 diváků), porazil český talent ve třech kolech Elvise Smajloviče (1-2, 1 KO) z Bosny. A webu Profiboxing.cz poté poskytl první vítězný rozhovor.

Jak sis premiéru v profesionálním ringu užil? Předpokládám, že před takovou návštěvou jsi ještě neboxoval. A Lukáš Konečný na tebe prozradil, že jsi byl nervózní...

Maximálně, opravdu. Má pravdu, byl, nikdy jsem neboxoval před takovým velkým publikem a na tak významném a sledovaném galavečeru (v německé televizi MDR se vyškrábala konečná sledovanost hlavního duelu na 2 miliony diváků, pozn. autora). Bylo to pro mě něco úplně nového.

První kolo jsi toho zbytečně hodně nakoupil, ve druhém už to bylo výrazně lepší a před třetím kolem ti Lukáš říkal, že musíš vyhrát před limitem, žádné na body. A za chvíli byl konec...

První kolo jsem si řekl, že půjdu lehce opatrně, přece jen jsme soupeře neznalo, takže jsme nevěděli, co nás čeká. Po prvním kole jsem už věděl, že si mohu dovolit docela dost, tak jsem na něj ve druhém přitlačil. A jak říkáš, před třetím mi Luky jasně řekl, že ho mám sundat. Chvíli trvalo načasování úderu, ale nakonec se mi povedlo dobře trefit zadní zvedák na spodek.

Chválil tě po zápase Ulf Steinforth? I dle vyjádření před ním, vkládá do tebe velké naděje.

Ano, Ulf Steinforth mi hodně věří a já si této důvěry nesmírně vážím. Pokusím se ho nezklamat.

Každý, kdo o stáji SES mluví, říká, že tam lidi táhnou za jeden provaz, podporují se. Přišli i tobě ostatní členové týmu gratulovat?

Je to tak, mohu se pod to jen podepsat. Celý tým SES Boxing táhne za jeden provaz, všichni se navzájem podporujeme a mně se to strašně líbí. Mělo by to tak být všude.

A jak proběhlo seznámení s dalšími z týmu v pátek? Nebo už proběhlo dříve?

Už dříve díky tréninkům v Magdeburgu pár týdnů zpět, kdy jsem spároval mimo jiné s Tomem Schwarzem. Takže už tam jsem měl možnost se se všemi seznámit.

Ukázal ti první zápas, na čem je třeba nejvíce nyní zapracovat, nebo na to je brzo a chceš se zlepšovat celkově?

Technicky a fyzicky to bylo myslím dobré, potřebuji zapracovat především na psychice. Ta mě v tomto zápase strašně zpomalovala. Ale byl to můj první profesionální zápas, příště už budu stoprocentní po všech stránkách.

VIDEO CELÉHO ZÁPASU TOMÁŠ ŠÁLEK VS. ELVIS SMAJLOVIČ