VIDEO Zahraniční mise nevyšly. Adámek prohrál bitvu s Bunnem, Kardová padla

PRAHA – Dva kvalitní čeští boxeři se vydali v sobotu večer na evropské mise. Tomáši Adámkovi (26-16-2, 9 KO) ani Lence Kardové (3-1, 1 KO) nevyšly tak úplně podle představ.


Jako první se představila ve španělském Bilbau osmadvacetiletá bojovnice z Prahy. Soupeřkou ji byla v obří aréně, kam si našlo cestu na devět tisíc fanoušků, domácí Violeta Gonzalezová (6-1, 2 KO). Naděje na velký výsledek zhasla už ve druhém z osmi vypsaných kol.

„Lenka bohužel prohrála ve druhém kole po úderu na oko,“ napsal ze severu Pyrenejského poloostrova její trenér Oskar Lakomý. Následně ještě přidal informaci o tom, že kvůli špatného vidění museli zamířit do místní nemocnice.

Galavečer v Bilbau ale přinesl i další zajímavé výsledky. Především ten v hlavním souboji večera. Domácí Kerman Lejarraga (25-0, 20 KO) totiž taktéž ve dvou kolech zdemoloval Brita Bradleyho Skeeteho (27-2, 12 KO), kterého dosud dokázal zdolat pouze v těsné bitvě v roce 2014 krajan Frankie Gavin. Odměnou pro Lejarragu byl zisk pásu mistra Evropy ve velterové váze.

K našim západním sousedům do Offenburgu zamířil – taktéž z české metropole – na souboj ve smluvené meziváze do 81 kg sedmatřicetiletý Tomáš Adámek. Jeho soupeřem byl velký talent pořádají stáje Sauerland Event – Leon Bunn (9-0, 6 KO).

Osmikolový duel na body ovládl teprve pětadvacetiletý mladí z Frankfurtu. „Tak zápas mi vůbec nevyšel a prohrál jsem na body. Po tak dlouhé pauze jsem nebyl ve své kůži. Děkuji všem, co se podíleli na mé přípravě a těm, kteří na mě mysleli,“ napsal na svůj facebook bijec přezdívaný „Jumbo“.

Dle zpráv z Německa, a hlavně dle videa až přehnaně sebekriticky. V Offenburgu rozhodně zanechal solidní dojem po soustředěném výkonu, kdy domácí knockoutéra de facto nepustil k ničemu výrazně nebezpečnému a nepříjemnému.

„Ten zápas jsem si udělal sám zbytečně těžký,“ komentoval ostatně svůj vlastní výkon vítěz a svěřenec legendárního Ulliho Wegnera. „Rád bych zapsal dominantnější vítězství, ale něčeho takového nelze docítil donucením. A já dneska narazil na kvalitního soupeře,“ dodal Bunn.