Velká show může začít. V Karlových Varech je vše připraveno na historickou noc boxu

KARLOVY VARY – Páteční Open Air vážení ke galavečeru Boxing Grand Final v Karlových Varech nedokázalo zastavit ani nepřízeň počasí. Vše naplánované vyšlo dle očekávání, a tak dnes od 18:00 hodin ve Velkém sále Grandhotelu Pupp vypukne šest očekávaných bitev o české profesionální boxerské tituly. Chybět nebudou ani tři duely dle pravidel K-1.


Ano „letní“ počasí nad Českem sice zapříčinilo, že mělo letadlo z Itálie s Carmelem Santostefanem na palubě zhruba hodinové zpoždění. Ano, v jediném netitulovém boxerském souboji hned na úvod programu nahradil Maďara Marka Szorose jeho krajan Attila Csereklye, ani to ale nemohlo pořadatele od jejich plánů zastavit.

A tak i v teplotě kolem sedmi stupňů nad nulou a občas pod kapkami deště postupně vycházeli po červeném koberci před Grandhotel Pupp na váhu, aby splnili poslední povinnost před samotným zápasem.

Všichni do jednoho obstáli.

Zápasy dle pravidel K-1 obstarají ve váze do 75 kg Seva Tychonov a Vít Lexa, ve váze do 89,5 kg Petr Kraft s Ivem Zedníčkem a ve váze do 86 kg pak zmíněný italský host Santostefano. Toho v bitvě o světový mistrovský pás WKU vyzve naděje pořadatelské stáje Atom Gym Jan Greisiger.

K tomu pak fanoušci uvidí šest soubojů v klasickém boxu. A že se bude nač dívat.

Psal se datum 19. listopadu 2016, kdy si to na stejném místě rozdali Tomáš Bezvoda a Tolja Hunanyan. Parádní a vyrovnanou šestikolovou bitvu ovládl pro někoho překvapivě prvně jmenovaný. Nyní je čas na velkou odvetu. Oba se poctivě připravovali, byť Hunanyan v poslední době zaplnil sociální sítě především snímky z relaxu u vody nebo ze sauny.

Ale nenechte se zmást, pětatřicetiletá osobnost české bojové scény si s sebou momentálně nese sérii čtyř zápasů bez vítězství a ta se mu rozhodně nezamlouvá. „Hodně jsem tento zápas chtěl,“ usmíval se v pátek skvěle naložený bijec s arménskými kořeny.

Následovat bude bitva o titul v super střední váze. Česká jednička Marek Procházka (8-1-1, 4 KO) v ní vyzve tu slovenskou – Roberta Rácze (19-0, 18 KO) a má před sebou nesnadný úkol. Zastavit nastartovanou slovenskou mašinu, která je obrovským favoritem jak mezi experty, tak bookmakery. U Tipsportu jde o nejjednoznačnější duel večera.

Navrch by měl mít v duelu o pás šampiona polotěžké váhy také velezkušený Tomáš Adámek (26-16-2, 9 KO). Jenže Ondřej Budera (6-6-1, 4 KO) už několikrát ukázal, že jej není radno podceňovat. Dvojice Jan Malach – Simon Engström by o tom mohla napsat možná i seminární práci.

Milovníci urostlých chasníků se dočkají hned vzápětí. Těžké váze bude v Česku po sobotě vládnout buď Vladimír Řezníček (8-2-1, 3 KO), nebo Vasil Ducár (6-0, 5 KO). A přestože se oba skrze rozhovory na našem webu pár dní před duelem nešetřili, na vážení tvář v tvář se na sebe culili natolik, že z publika zazněla i hláška: „Pusu, pusu, dejte si pusu!“

Devětadvacetiletý „Řezňa“ ze stáje jednoho ze spolupromotérů – Atom Gym – pak místo na večeři zamířil na ještě jeden zahřívací trénink. Prostě a jednoduše nechce ponechat budoucí ženáč nic náhodě.

Jestliže setkání Rácze s Procházkou má jednoznačného favorita, souboj mezi Miroslavem Šerbanem (10-1, 5 KO) a Josefem Zahradníkem (10-1, 5 KO) snad ani nemůže být vyrovnanější. Oba dělí na světovém žebříčku dva body, oba se pyšní stejnou zápasovou bilancí a také podobně kvalitní amatérskou kariérou. V sobotu večer se kariéra jednoho z nich posune o velký kus vpřed.

A vrchol večera? Je třeba představovat rivalitu více jak metrákových rivalů Pavla Šoura (8-1, 6 KO) a Václava Pejsara (12-6, 10 KO)? Loni v prosinci předvedli plzeňské hale TJ Lokomotiva krvavou bitvu, která byla až moc jednostranná pro prvně jmenovaného.

Tentokrát se čeká, že by mělo jít o vyrovnanější bitvu. Válečná sekera mezi oběma je také zakopána, byť napětí je cítit stále. „Ale jen zdravě sportovní,“ přiznávají oba svorně. Bude opět slavit Šour coby zástupce Atom Gymu, nebo si vezme zpět mistrovský pás – ze speciální černé edice jen pro tento výjimečný galavečer – Pejsar zastupující druhou promotérskou formaci Qwert Boxing?

Odpovědi nejen na tuto otázku dostaneme dneska po 18. hodině a žádný fanoušek boxu u toho chybět nemůže. A pokud už na vás nezbude žádný lístek, galavečer bude od 18:00 hodin v přímém přenosu vysílat Nova Sport 1.