Retro roztančí krásky Sedláčková s Navrátilovou, debut chystá Agateljan

PRAHA – Netradičně v neděli, ale tradičně na zajímavý program se mohou těšit fanoušci profesionálního boxu, kteří vyrazí na společnou akci Qwert Boxing a Lukáše Konečného do pražského Retro Music Hall.

Už od 14:00 hodin odstartuje v Retru nedaleko stanice metra Náměstí Míru bohatý boxerský program amatérskými zápasy v rámci oblastního kola a národní ligy.

Od 18:00 hodin se pak přidají také profesionální boxeři. Program navíc doplní i dvě exhibice. Tu první by měl obstarat miláček ženského publika a úřadující evropský šampion WBO v lehké střední váze Štěpán Horváth (17-5, 7 KO), při druhé si pak přijdou na své pro změnu muži.

Mezi šestnácti provazy se objeví mistryně Evropy WBO a juniorská mistryně světa WBC v pérové váze Lucie Sedláčková a její neméně pohledná soupeřka Alena Navrátilová, bronzová medailistka z prosincového mistrovství ČR v lehké váze (do 60 kg).

 

„Je to pro nás první akce mimo tradiční BOX LIVE, ovšem plně v tradici naší snahy o restart českého boxu. V profesionálním programu půjde o to dát příležitost boxerům, kteří se chtějí ukázat a kteří mají třeba i v budoucnu potenciál se na BOX LIVE představit,“ řekl Profiboxing.cz Miloš Veselý z promotérské stáje Qwert Boxing.

Ostatně kvůli blížícímu se BOX LIVE v pražské hale Královka se v Retru představí právě i Horváth se Sedláčkovou, kteří budou patřit mezi hlavní taháky galavečera připravovaného na 11. března. Zdaleka ale jedinými, o březnové akci vám ale přineseme podrobnější informace už ve čtvrtek, kdy se uskuteční úvodní tisková konference a dle zákulisních informací bude stát skutečně za to!

Ale zpět do Retra. V něm se bude v neděli večer tancovat mimo jiné i dle not Davida Hoška, Michala Dufka, Daniela Vencla, který se chystá na svůj galavečer v Poděbradech naplánovaný na 25. února, kde se utká o volný titul GBF v křížové váze s Jindřichem Veleckým (19-44, 18 KO), ale i debutujících Viktora Pavlíčka či Viktora Agateljana, několikanásobného domácího amatérského šampiona v různých věkových kategoriích.

„Jsem hodně natěšený, věřím, že přestup do profesionálního ringu pro mě bude krokem vpřed, připravuji se s Lukášem Konečným, mám kolem sebe skvělou partu lidí, a budu pracovat na tom, abych to dotáhl co nejdále,“ zaznělo z úst stále teprve dvaadvacetiletého boxera z Ústí nad Labem.

Ve stejné tělocvičně se pak připravuje ještě o tři roky mladší Sebastian Bytyqi, který loni boxovat na všech galavečerech BOX LIVE, letošní rok odstartuje po těžkém listopadovém remízovém duelu v Karlových Varech s Tanzáncem Francisem Miyeyushem v Retru proti Dušanu Husákovi.

„Těším se pochopitelně hrozně moc. Bude to pro mě zase něco nového. Na diskotéky moc nechodím, tak třeba zjistím, že mi to na tanečním parketu fakt jde,“ pronesl pro Profiboxing.cz se svým tradičním humorem mladší bratr juniorské mistryně světa WBC v mini-muší váze Fabiany Bytyqi.

„Příprava mě bavila mimo jiné i proto, že jsem nemusel moc shazovat. Takže taková ta normálka, devět až jedenáct tréninků týdně. Letos mám kromě dělání co nejvíce zajímavých a koukatelných zápasů v plánu také odmaturovat. Věřím, že všechno zvládnu a přiblížím se vysněnému titulovému duelu,“ dodal.

Nastartuje se ke svým cílům právě v Retru? Pokud vás zajímá nejen příběh Sebastiana Bytyqiho, ale i další protagonisté, neváhejte a dorazte. Lístky stojí lidovou stovku a k dostání budou přímo na místě před i v průběhu zahájení akce.

STARTOVNÍ LISTINA PRO PROFESIONÁLNÍ DUELY V RETRO MUSIC HALL

Super střední váha (4x3min): Matěj Kozubovský (debut) vs. Vojta Koncitik (2-2, 1 KO)
Těžká váha (4x3min): Viktor Pavlíček (debut) vs. Pavel Šiška (6-43-1, 4 KO)
Super střední váha – catchweight 75 kg (4x3min): Viktor Agateljan (debut) vs. Bohuslav Jano (1-16)
Bantamová váha (4x3min): Patrik Bartoš (8-12, 6 KO) vs. Ahmet Kuričaj (0-2)
Lehká velterová váha (4x3min): Richard Walter (3-5-1, 3 KO) vs. Roman Puky (0-4)
Lehká velterová váha (4x3min): Michal Dufek (20-14-1, 14 KO) vs. Petr Giňa (7-28-2, 5 KO)
Lehká velterová váha (4x3min): Sebastian Bytyqi (8-0-1, 7 KO) vs. Petr Bánom (0-1)
Polotěžká váha (4x3min): Stanislav Eschner (3-2, 3 KO) vs. Dominik Landgraf (debut)
Křížová váha (4x3min): Daniel Vencl (4-2, 2 KO) vs. Marek Suroš (debut)
Křížová váha (4x3min): David Hošek (3-1, 1 KO) vs. Rudolf Murko (3-78-2, 3 KO)