Nová rivalita! Ducár: Že jsem nasypaný? K smíchu. Řezníček: Všechno šlo proti mně

KARLOVY VARY/PRAHA – Byl to nesmírně zajímavý souboj. Ostatně tak, jak se očekávalo. Bitva o krále české křížové váhy mezi Vasilem Ducárem (6-0-1, 5 KO) a Vladimírem Řezníčkem (8-2-2, 3 KO) pak skončila pro někoho kontroverzní remízou. Remízou, která ale dává českému boxu do dalších týdnů a měsíců pořádný náboj a šťávu.


„Cítím se jako vítěz. Chci odvetu, srazit ten jeho hřebínek, protože to, co předváděl v ringu nemohu nechat jen tak,“ řekl Profiboxing.cz s odstupem dvou dní dnes třicetiletý Řezníček. „Emoce opadly, ale pořád se cítím jako vítěz, remízu beru jako prohru,“ přidal se jeho o dva roky mladší rival.

Co říkají čísla? Rozhodně jsou hodně zajímavá. Začneme u našeho webu. Ten duel nabodoval 96-93 pro Ducára, přičemž sedmé kolo bylo opravdu neskutečně vyrovnané a mohlo jít na obě strany. I tak byl ale znojemský bijec zvítězil díky počítání v poslední vteřině desátého dějství 95-94.

Oficiální bodoví pak duel viděli následovně: Jak Teleki 95-94 pro Ducára. Marcel Brzokoupil viděl duel díky jednomu remízovému kolu 95-95. A Ondřej Holubek dal zápas v poměru 96-94 pro Řezníčka. Oficiálně tak souboj skončil remízou (v profesionální ringu je zápas remízový v případě, že se po dva sudí přikloní každý k jednomu bijci a třetí naboduje remízu, případně se dva ze tří shodnou na plichtě).

Při podrobném zkoumání bodovacích karet ale dojdeme k následovnému. Ani jedno kolo neskončilo nerozhodně.

Minimálně dva ze tří bodových se pak shodli na vítězství Řezníčka v 1. až 4. kole a poté také v kolech číslo 7. a 8. Ducár pak většinovým rozhodnutím ovládl dějství číslo 5., 6., 9. a 10. (to díky počítání soupeře 10-8). V tomto součtu tak zvítězil Řezníček 95-94.

„Myslím, že sedmé kolo jsem určitě vyhrál, varován ringovým jsem byl ale jen já, byť Vasil tak používal zákeřné údery,“ kroutí hlavou i s odstupem času Řezníček. Tomu se nelíbila ani skutečnost, že pátá tříminutovka rozhodně tříminutovkou nebyla. „Zajímavé, že kolo, které mi nesedlo, bylo asi o šedesát sekund delší.“

„Náš plán byl jednoduchý, v začátku si pohlídat jeho aktivitu, což mi myslím vyšlo, většina jeho úderů šla do krytu. A od pátého postupně zvyšovat aktivitu. Od osmého pak viselo počítání ve vzduchu, škoda, že přišlo až tak pozdě. Že jsem fauloval? Sekané údery jsou normální, jenže on se hodně skláněl, a tak to šlo výše než mělo. Ale i já od něj dostal pár záhlavků, nebo úder pod pás. Ale to je box,“ zaznělo z úst Ducára.

„S výsledkem plně souhlasím. Ducár vypadal unaveně už od druhého kola, Řezníček odešel až někdy kolem poloviny souboje. Vasil měl tvrdší úder a byl silovější, Vláďa techničtější, trefil toho více, ale ne tak razantně. Kdyby se boxovalo na dvanáct kol, o vítězi by nebylo pochyb. Nemyslím si ale, že by byl někdo z nich poškozený. Oběma jsem nabídl odvetu na gala 22. září u mě ve Slunetě, čekám na odpověď,“ poznamenal k duelu supervizor ČUBP Lukáš Konečný.

„Ano, vím o tom. Stejně jako se mluví o tom, že bychom mohli boxovat na konci roku v Lucerně. A tam by mě to lákalo více, vždycky jsem si chtěl v Lucerně zaboxovat. Tak kvalitní souboj, jako ten náš, by tam přesně pasoval,“ nepřímo Konečnému odpověděl Řezníček. Druhý střet by uvítal i jeho protivník, byť už pro něj není dle vlastních slov domácí titul prioritou.

„Mě těší, že jsem všem svým výkonem ukázal, co ve mně je. Beru to po těch všech řečech, že dostanu školu boxu, nemám srdce a podobně, jako mírné zadostiučinění. Já na zemi nebyl,“ neodpustil si Ducár popíchnutí směrem k rivalovi.

Ostatně ani ten ho nešetří: „Za svými slovy si stojím. A věřím, že odveta bude, abych to dokázal,“ řekl Řezníček, který měl po souboji velké problémy. „Během zápasu jsem dostával křeče do nohou, následně mi nebylo moc dobře, protože tělo mělo málo minerálů. Ještě nikdy se mi to nestalo, ale beru to jako zkušenost, co do příště pro takto dlouhý zápas změnit. Výživu není radno podcenit. Mám stále velké rezervy a vím, že v dalším souboji ukážu, kdo je českým šampionem.“

Následně přidal ještě ostřejší střelivo. „Bylo by fajn, kdyby příště proběhla dopingová kontrola u obou soupeřů a ne jen u jednoho. Možná by se poté hodně lidí divilo, kdyby nás odebrali oba...,“ naznačil Řezníček, že má pochybnosti o čistotě těla Ducára.

Ten ale podobné narážky směrované na jeho muskulaturu bere s úsměvem. „Šel jsem do sprchy, ale nepustili mě tam, protože tam byl Řezňa na dopingu. Ani poté, co jsem jí říkal, že se chci jen osprchovat, že to přece nevadí. Po půl hodině jsem odešel. Z antidopingu za mnou poté nikdo nepřišel, já se neschovával, byl jsem v Grandhotelu celou dobu. Neměl bych s tím problém i s ohledem na to, že jsem se dočetl, že jsem nasypaný,“ dodal Ducár.

Celý společný příběh tím ale rozhodně neuzavřel. Naopak, oba si mají ještě hodně co říct. A čeští fanoušci profesionálního boxu se tak mohou dle všeho těšit na jejich další slovní přestřelky. A snad i zmiňovanou odvetu. Ať na ni dojde ve Slunetě, Lucerně, nebo někde jinde...