FOTO Další párty v Retru: vítězný debut pro lvici Kardovou, těžký duel zvládl i Hošek

PRAHA – Už podruhé se sešli boxeři a boxerky při nedělním odpoledni v pražském klubu Retro Music Hall, aby zde změřili své síly a pobavili příchozí diváky. Těch dorazilo na oblíbenou diskotékovou adresu během nedělního dne na pět set.


Třináct amatérských (více o nich čtěte ZDE!) a devět profesionálních zápasů viděli podruhé v letošním roce příznivci boxu v pražském klubu Retro pod hlavičkou Qwert Boxing, Lukáše Konečného a České boxer asociace (ČBA). Celé odpoledne jim pak zpříjemňovaly hlasy spíkrů z nejpovolanějších – Štěpána Horvátha, Lucie Sedláčkové a chvíli také Jakuba Šudy.

Také ve třetím profesionálním duelu slavil triumf ve střední váze ústecký Viktor Agateljan (3-0, 2 KO), poprvé ale musel proti debutujícímu Martinu Karbhelovi (0-1) boxovat všechna (4) vypsaná kola. Podobně si vedl také novopacký Jakub Chval (3-0, 3 KO), ovšem ten ve váze lehké.

Své kvality potvrdili také Stanislav Eschner a Alain Banongo, na druhý pokus mezi profesionály zvítězil už čtyřicetiletý Miloš Kuběna (1-0-1).

Vítězný debut zvládli na jedničku více jak 110kilový Jakub Dittrich a také Lenka Kardová. Trojnásobná česká šampionka, účastnice mistrovství světa i Evropy, přetlačila v bantamové váze zkušenou slovenskou profesionálku Claudii Ferencziovou (16-57-6, 7 KO) a hned poskočila díky bodům do elitní světové padesátky této váhy.

Hodně zajímavé pak byly duely číslo osm a deset. V křížové váze se postupně ukázala domácí dvojka a čtyřka této divize, Vladimír Řezníček (5-2-1, 3 KO) a David Hošek (5-1, 2 KO). Oba okázali své tvrdé, a především odolné soupeře porazit na body – osmadvacetiletý Řezníček si poradil v šesti kolech s Janem Hrazdírou (2-4, 1 KO), o čtyři roky mladší zástupce pořádající stáje Qwert Boxing pak zdolal ve čtyřech kolech zkušeného Slováka Maria Lakatoše (13-10, 6 KO).

Řezníčka nyní čeká v červnu souboj pod otevřeným nebem v Plzni proti veteránovi Jiřímu Svačinovi (12-23, 1 KO), ale kdo ví, třeba se jednou potkají s Hoškem v jednom ringu i coby soupeři tváří v tvář. Jednoho z těchto talentovaných bijců by pozice české jedničky po legendárním Luboši Šudovi, který loni v listopadu ukončil svoji bohatou kariéru, jistě slušela.