ČUBP. Bez silné unie by nebyly vzestupy i pády českých profesionálních boxerů

PRAHA – Asi jste již zaregistrovali také na našem webu Profiboxing.cz změnu týkající se záložky ČUBP (Česká unie boxerů profesionálů). Proč se u těchto změn nepozastavit.


Dlouho se v Česku řešila netransparentnost profesionálního boxu. První změny k lepšímu přišly v roce 2012, kdy se do čela ČUBP postavil v té době stále aktivní boxer Lukáš Konečný. Dalším krokem byla loňský vstup do této pozice v podání Miloše Veselého, do té doby promotéra štiky na českém území – plzeňské stáje Qwert Boxing.

Spolu s tím se také změnil desing stránek, došlo na aktualizaci pravidel. „Kromě všeobecných informací se snažíme i o zprůhlednění vydaných licencí a startovních povolení a výsledků boxerů licencovaných pod ČUBP. Stránky budeme rozšiřovat, ale jsem vytížen a nic nejde hned a samo,“ řekl k těmto krokům Konečný, který je momentálně generálním sekretářem unie.

Pro český box je to příhodná situace. Konečný totiž rozhoduje a vydává licence, startovní povolení, domlouvá zápasy, k čemuž využívá nasbíraných kontaktů během své aktivní kariéry. Primární komunikace s okolním světem je tak něm.

V osobě Veselého pak asociace získala silného předsedu, který během dvou let na české a zhruba roku na mezinárodní scéně vycestoval téměř do celé Evropy, úzce spolupracuje s Evropskou boxerskou unií (EBU – European Boxing Union) a mimo jiné dokázal loni do Prahy dovést legendárního amerického boxera Floyda Mayweathera Jr. Kromě jiného pak začal cestu spolupráce s Českým antidopingovým výborem.

„Pokud chcete v Česku boxovat na profesionální úrovni, je ČUBP jedinou federací, která může u nás zaštítit boxery a zápas v profesionálním boxu. Zároveň spadáme pod zmíněnou EBU. Také proto bylo potřeba stránky asociace zaktualizovat, modernizovat a přiblížit fanouškům,“ vysvětlil Konečný.

A jak již předeslal, další pozitivní novinky budou ještě v letošním roce následovat.