Českým šampionem těžké váhy zůstává Pejsar. Povinným vyzývatelem je Pavel Šour

PRAHA – Během posledních měsíců se to stalo tématem číslo jedna v českých boxerských luzích a hájích. Co? Titul mistra ČR v těžké váze, který vybojoval loni v říjnu plzeňský Václav Pejsar (11-5, 9 KO). Nyní česká federace ČUBP rozhodla, že i nadále zůstane v jeho držení.


Už dlouho nebyla situace v tuzemské těžké váze tak zajímavá jako v současné době. Na pozici jedničky se v loňském roce probil plzeňský Václav Pejsar, který ji navíc potvrdil 27. října, kdy v Praze v devíti kolech zničil zkušeného Tomáše Mrázka (10-66-6, 5 KO).

Už v té době bylo jasné, že na něj začnou brzo dorážet další. Do profesionálního ringu postupně vstoupili Jakub Dittrich, Rudolf Helešic, poslední český amatérský mistr Tomáš Šálek, a především Pavel Šour, trojnásobný český šampion mezi amatéry.

A právě Šour, plzeňský rival Pejsara si domácí titul momentálně nárokuje nejvíce. I s ohledem na fakt, že na mezinárodním serveru BoxRec.com dokázal posledním duelem úřadujícího šampiona přeskočit. Vedení domácí federace ČUBP (Česká unie boxerů profesionálů) se ke všemu postavila čelem.

„V červnu 2017 byla ČUBP požádána o uvolnění pásu mistra ČR, který drží Václav Pejsar, a to pro zápas mezi Pavlem Šourem a Radkem Vařákem. Unie tuto žádost přezkoumala a nevyhověla jí. Namísto toho určila jako povinného vyzyvatele o národní titul Pavla Šoura, který se o něj měl utkat s aktuálním držitelem Václavem Pejsarem. Lhůta pro domluvení duelu byla stanovena do 25. července 2017,“ zní v prohlášení prezidenta federace Miloše Veselého, které má Profiboxing.cz k dispozici.

„Bohužel těsně před podpisem smlouvy došlo k velmi nepříjemné události v týmu Václava Pejsara, která naprosto vyloučila možnost jeho přípravy a následné účasti v plánovaném zápase, a to jak po stránce sportovní, tak i manažerské,“ vysvětlil mimo jiné také spolu s Markem Švajnerem majitel plzeňské formace Qwert Boxing.

Prohlášení ČUBP

Jak vše nakonec dopadne? „Po konzultaci se všemi zúčastněnými a s přihlédnutím ke sportovně lidskému postoji, se ČUBP rozhodla, že i přes uplynutí lhůty pro obhajobu mistrovského titulu, nebude tento uvolněn a pás zůstává i nadále v držení Václava Pejsara, který se o něj utká s povinným vyzyvatelem Pavlem Šourem, jakmile to okolnosti v jeho realizačním týmu umožní,“ dodává.

Definitivní rozhodnutí tak padne nejdříve po datu 25. října 2017, tedy rok od mistrovského souboje Pejsara s Mrázkem, kdy se ČUBP opětovně situaci vyhodnotí a rozhodne o dalším postupu. Lze očekávat, že pokud nebude ani poté Pejsar, který se shodou okolností právě dnes stal podruhé otcem, schopen svůj titul hájit v zápase, už o něj přijde.

Výše popsané každopádně budiž dalším důkazem o rostoucí prestiži české scény profesionálního boxu. A to jak postoj a vyjádření prezidenta ČUBP, tak i konkurence a rivalita mezi boxery, která stoupá nejen v těžké váze.