Bitva za 300 tisíc v Plzni! Pejsar soupeře prý zbije a nechá mu peníze, Šoura rozesmál

PLZEŇ – Historický okamžik českého boxu dopadl pro mnohé překvapením. Promotéři z plzeňského Atom Gymu přeplatili ve veřejné dražbě o pořádání českého mistrovského titulu v těžké váze zástupce pořadatelů pražské Lucerny a bitva mezi Václavem Pejsarem (11-5, 9 KO) a Pavlem Šourem (6-0, 5 KO) se tak uskuteční 16. prosince 2017 na Dni rváčů v hale TJ Lokomotiva Plzeň.


Na jedné straně stolu stáj Qwert Boxing stojící za šampionem Pejsarem, na straně druhé Atom Gym hájící zájmy vyzývatele Šoura. Pochopitelně také oba urostlí boxeři a mezi nimi prezident České unie boxerů profesionálů (ČUBP) Miloš Veselý.

Proti nim Matouš Rajmont dražící za galavečer profesionálního boxu a K-1 v Lucerně 30. prosince 2017 a Martin Hadrovský z Atom Gymu, který chtěl bitvu plzeňských obrů dostat na show v hale TJ Lokomotiva Plzeň už 16. prosince 2017.

V sále hotelu Marriott v západočeské metropoli se krátce po 16. hodině symbolicky v pondělí 16. října uskutečnila historicky první boxerská dražba v tuzemské historii.

Další zápis se ale již nepovedl. Pokud by se duel dostal do Lucerny, poprvé by v Česku na jednom galavečeru boxovalo o tři domácí mistrovské boxerské tituly.

Jenže dražbu před zhruba třemi desítkami fanoušků ovládl Atom Gym. Na nabídku 300 tisíc už Rajmont nereagoval. „Nešlo o souboj Prahy s Plzní, jak bylo prezentováno. Tomu duelu by slušelo jakékoliv velké město. Já budu mít v Lucerně vyprodáno tak jako tak, ale právě proto, kvůli tomu, že tam bude televize, a hlavně kvůli svému parťákovi Mírovi Pekovi, jsem chtěl ten duel dostat tam,“ řekl poté Profiboxing.cz Rajmont.

Jméno nedávno tragicky zesnulého Peka se neslo ve spojitosti s dražbou ve vzduchu nejen pro pondělní sluneční den v Plzni. Pek spolu s Rajmontem před devíti lety obnovil myšlenku večera bojových sportů v tuzemské Mekce boxu – velkém sále pražské Lucerny. A zároveň by manažerem i trenérem Pejsara.

Jsem trošku zklamaný s výsledkem dražby, protože jsem chtěl boxovat o titul v Lucerně kvůli Mírovi. Jinak je mi ale celkem jedno, kde budu titul obhajovat. Holt do Lucerny přijdu slavit s pásem poté, co Pavel dostane na hubu o čtrnáct dní dříve,“ okomentoval výsledek aukce třiatřicetiletý tvrďák, který následně spěchal na večerní trénink.

O metr vedle sedícího Šoura svými slovy rozesmál: „Je vtipný, vážně, když tvrdí, že mě porazí.“

Následně pětatřicetiletý obr s už vážným výrazem dodal: „Jsem moc rád, že se bude boxovat v Plzni, protože jsme dva Plzeňáci, jsem rád, že to tak dopadlo, moc se na zápas těším. Jsem rád, že se bude boxovat v Plzni, titul chci získat doma.“

A podobně mluvil také jeho manažer Martin Hadrovský: „Trochu mě mrzí, že se to muselo dostat až k dražbě. Už jsme byli trochu smíření s tím, že neuspějeme, takže máme pro fanoušky ještě jeden velký tahák, ale o tom teď mluvit nemohu. Jsem rád, že se bude boxovat v Plzni, že plná hala uvidí tento duel a že kvůli němu nebudou muset Plzeňáci muset nikam cestovat. A navíc se na stejném galavečeru bude boxovat také o pás v křížové váze mezi Láďou Řezníčkem a Vasilem Ducárem.“

Jak si vlastně obě strany peníze pořádající stáje rozdělí. Ve světě bývá zvykem, že šampion bere 75, či 80 procent odměny, zároveň v případě dvou opravdu vyrovnaných protivníků (nebo při různých průtazích) se často dělí finance rovným dílem.

A tak je tomu také v případě duelu Pejsar vs. Šour. „Protože se jedná o první dražbu, rozhodli jsme, že po odečtení poplatků ČUBP bude zbytek rozdělený rovným dílem mezi oba boxery bez ohledu na to, kdo je mistr, kdo je obhájce. Je na nich, zda se nyní třeba nedomluví na tom, že půjdou all in (vítěz bere vše).“

„O tom jsem nepřemýšlel. Každopádně vím, že kluci ty peníze docela potřebují, takže ať si je klidně nechají. A já ještě navíc Pavlovi pořádně naložím, dám mu přes hubu,“ řekl hodně bojovně naladěný šampion, který přijel na dražbu v doprovodu krásné partnerky Nikoly a na jaře narozeného druhého potomka, syna Viktora.

Mimochodem i ten zjevně zdědil geny bojovníka. Ve chvíli, kdy byl v náruči svého otce a nelíbil se mu příliš šrumec kolem něj, člověk by dal krk na to, že předváděl perfektní údery z boxerského postavení rukou v tzv. „houslích“.

Na Šoura ale podobná „rodinná pouta“ dojem rozhodně nedělala. Stejně jako slova jeho protivníka. „Je vážně vtipný, když si myslí, že mě zbije. Ale uvidíte všichni sami 16. prosince,“ přidal pro pondělní odpoledne hodně poklidný a málomluvný bývalý trojnásobný český šampion v supertíze v amatérském ringu.

Toho ještě 27. října čeká „přípravný“ duel s chorvatskou hvězdou Filipem Hrgovičem (1-0, 1 KO). „Snažím se připravovat poctivě, budu nachystaný na šest kol, snad nepřijde v tomto duelu nějaké zranění, a pak prostě jen budu pokračovat v přípravě na Vencu a desetikolový duel s ním. Neřeším, jestli by mě to mělo nějak negativně ovlivnit,“ dodal k tomuto.

Následně došlo na možná nejočekávanější chvíli celé dražby, při které se najednou ve vzduchu objevili v rukou všech telefony jako na koncertu rockových hvězd.

První pohled z očí do očí obou rivalů. „Já raději odstoupím, mezi boxery lezu maximálně do lehké střední váhy, tady se bojím,“ pobavil okolí Veselý, sám kus chlapa, který ale přenechal dohled nad pořádkem urostlému bodyguardovi. Sám vzal do ruky mistrovský pás již vyzdobený novým logem ČUBP. To bude oficiálně a pompézně představeno v dalších týdnech ještě před Dnem Rváčů v Plzni.

Každopádně nakonec ochranky nebylo třeba. Byť bylo ve vzduchu cítit hodně napětí a testosteronu, nakonec ke konfrontaci zatím nedošlo.

Do samotného duelu se ale jistě ještě pár příležitostí naskytne...