Abraham střídání stráží nedopustil. Šálek setřásl nervozitu a Smajloviči zamrzl úsměv

ERFURT – Hodně zajímavého se událo v německém Erfurtu, kde se konal další galavečer pod hlavičkou stáje SES Boxing. A ve světle ramp se vedle německých hvězd a hvězdiček představil také český mladík Tomáš Šálek (1-0, 1 KO).


Úvod souboje osmnáctiletého ústeckého obra, kterého v předchozích dnech chválili také šéftrenér stáje SES Boxing Dirk Dzemski a její šéf Ulf Steinforth, a o necelé dva roky staršího bosenského soupeře byl relativně vyrovnaný. „Byl nervózní, kouzlo okamžiku na něj dolehlo,“ řekl pro Profiboxing.cz Šálkův trenér Lukáš Konečný.

Před už zhruba patnácti stovkami fanoušků v Messehalle se ale Šálek postupně rozjížděl a po druhém kole zněl rozkaz od Konečného jasně: „Duel je sice vypsaný na body, ale ty na body vyhrát nechceš, ty ho chceš knockoutovat!“

A 103 kilogramů vážící pořízek, který svými proporcemi zaujal i německé komentátory, potvrdil, že kouče zatím poslouchá na slovo. Zatímco Smajlovič v jednom z klinčů „zaspal“ a polevil v koncentraci, Šálek jej trefil třemi tvrdými údery na spodek a bylo po zápase.

„Jsem spokojený, všechno nakonec dopadlo tak, jak mělo,“ usmíval se Konečný, sám bývalý mistr světa a nyní šéf české farmy magdeburské formace pod názvem Team SES Czech Republic. „Ulf? Také je spokojený, všichni víme, že je před námi dlouhá cesta, ale Tomáš se lepší každým tréninkem, na lapách už vypadá hodně dobře. Ulf s ním má velké plány,“ dodal Konečný.

Společně se svým chráněncem pak mohl sledovat další duely zajímavého galavečera. Mimo jiné i velkou proměnu muže, se kterým Šálek v tomto měsíci spároval. Zatímco na začátku března podal Tom Schwarz (19-0, 12 KO) na BOX LIVE PRAHA mizerný výkon, v Erfurtu to byl opět ten mladý, hladový bijec. Dalšího bosenského bijce – veterána Adnana Redzoviče (18-2, 6 KO) knockoutoval ve druhém kole a vybojoval volný Mezinárodní titul WBO. První seniorský.

„Jsem spokojený, byl jsem připravený na všech deset kol, ale počítal jsem s tím, že ho knockoutuji. Jsem šťastný za tento titul, je to dobrý základ pro mé další cíle,“ řekl po zápase tradičně sebevědomě dvaadvacetiletý juniorský šampion WBO a WBC, který před zmíněným pražským galavečerem léčil zraněná ramena a dle zákulisních zpráv toho po devítiměsíční pauze příliš nenaspároval.

Výsledkově povedený večer pro pořádající stáj pokazil až hlavní souboj, na který čekala většina z více jak šesti tisíc fanoušků v hale.

Třicetiletý Němec Robin Krasniqi (46-5, 17 KO) přitom do souboje s o sedm let starším krajanem Arthurem Abrahamem (46-5, 30 KO) vstoupil skvěle. Výborně se pohyboval, navíc předváděl rychlé, dynamické kombinace. A byť většinu úderů sypal do tradičního Abrahamova dvojitého krytu, jelikož ten nedělal téměř nic, tak bodoval.

Jenže od pátého kola se začal vývoj souboje převracet ve prospěch bývalého šampiona WBO v super střední váze. Abraham zvýšil aktivitu, pohyb a začal svého rivala trefovat především svým tvrdým zadním crossem. V devátém a desátém kole to vypadalo, že se Krasniqi nedočká závěrečného gongu, jenže ten ukázal obrovskou bojovnost a v jedenáctém to byl on, kdo přesněji trefoval. Jenže arménský tank nedokázal zastavit ani parádním a čistým zvedákem na Abrahamovu bradu.

Ten následně ovládl i poslední dějství a mohl také začít slavit ještě před vyhlášením výsledků. Verdikty 118-110 a 117-111 byly pro Krasniqiho až příliš kruté (Profiboxing.cz nabodoval duel 115-113), společně s posledním 115-114 ale zajistily triumf pro „Krále Artuše“ a pomohly mu k pozici povinného vyzývatele šampiona WBO v této váze.

„Bylo to všechno, nebo nic. Teď jsem vlastně boxoval o titul a příště budu muset znovu,“ zaznělo z úst vítěze po zápase poté, co společně s diváky v hale zazpíval tradiční narozeninovou serenádu svému kouči Ullimu Wegnerovi, který 26. dubna oslaví 75. narozeniny.

A poražený? „Připravoval jsem na tenhle duel půl roku, jsem hodně zklamaný, ale já se nevzdám,“ pronesl bijec s kosovskými kořeny, který prohrál i třetí velký duel své kariéry. „Možná, že tenhle souboj přišel pro Robina ještě moc brzo,“ dodal jeho nový kouč Magomed Šaburov.