RSS

Rok 2022: Koho sledovat? Canela, Usyka, Crawforda, ale třeba i Morrella či Ducára

5 hodin 50 minutes ago

Poté, co jsme vám představili talenty těžké váhy a nejzajímavější zápasy roku 2022, pojďme se podívat na to „nejzajímavější“ zboží pro tento kalendářní rok napříč vahami. Upozorňujeme, snažili jsme se vytáhnout nejzajímavější nakonec patnáctku jmen, nešli jsme jen dle postavení ve světovém žebříčku BoxRec.com...

Antonín Vavrda

Přemožitel olympionika Csemeze: Tančit spolu nepůjdeme, rivalita nás posouvá

2 dny 17 hodin ago

V sobotním programu prvního turnaje Real Boxing Cupu (RBC), nového formátu extraligy amatérského (olympijského) boxu nabídlo parádní souboje. Bitvy v polotěžké váze do 80 kilogramů ale málem zbouraly pražskou Olšanku. V prvním zažili fanoušci prvotřídní senzaci v podobě prohry Andreje Csemeze, ve druhém pak doslova drsnou válku mezi Maxem Schejbalem a Ninem Baliárem.

Antonín Vavrda

WBA si dává na čas. Hanebné ukončení zápasu Madrimov-Soro ještě nevyřešila

4 dny ago

Během našlapaného předvánočního víkendu uplynulého roku se uskutečnil také galavečer v uzbeckém Taškenku, který vysílal v přímém přenosu streamingový gigant DAZN. Hlavní tahák mezi Israilem Madrimovem (8-0, 6 KO) a Michelem Sorem (35-3-1, 24 KO) ale vyvrcholil kontroverzním ukončením. To nyní prošetřuje komise federace WBA, jejíž eliminací v super velterové váze duel byl.

Antonín Vavrda

Top 15 zápasů roku 2022: Canelo-GGG, Fury-Usyk, Joshua-Joyce a ženské války

6 dnů 7 hodin ago

Pojďme se nyní zasnít. Každý fanoušek má v hlavě boxerské souboje, které by chtěl vidět. Některé, ty historické, kdy se poměřují jednotlivé dekády, jsou již nesplnitelné. Některé ale závisí vlastně „jen“ na vůli boxerů a především promotérů. Nabízíme vám patnáct nejzajímavějších duelů roku 2022 dle naší redakce, které by si dle nás jistě nenechal ujít žádný boxerský fanoušek.

Antonín Vavrda

Don King opět čaruje. Bryan vs. Charr nebude, za Syřana se nabízí třeba i Dubois

1 týden 1 den ago

Devadesátiletý promotér Don King znovu dokázal, jak umí využívat všech pák v zákulisí, aby dosáhl svého. Zatímco hlavní duel galavečera naplánovaného na 29. ledna do Warrenu v Ohiu mezi Ilungou Makabuem (28-2, 25 KO) a Thabisem Mchunem (23-5, 13 KO) ohrožen (zatím) není, souboj Trevora Bryana (21-0, 15 KO) s Manuelem Charrem (32-4, 18 KO) se opět neuskuteční.

Antonín Vavrda

Historie se opakuje a Charr zuří: Mendozo, otec se za tebe stydí. Nejsi hoden WBA

1 týden 4 dny ago

Jedno české pořekadlo tvrdí, že dvakrát do téže řeky nevstoupíš. Sedmatřicetiletý Mahmoud (Manuel) Charr (32-4, 18 KO) by s ním ale rozhodně nesouhlasil. Téměř do roka a do dne je ve opět v situaci, kdy si jej legendární promotér Don King vodí jako malého kluka. Jenže bývalému vyzývateli o titul mistra světa WBC dochází trpělivost.

Antonín Vavrda

Morrell: trochu jiný Kubánec. Předchozí generace to měly lehčí než ta současná

1 týden 4 dny ago

Ve třiadvaceti letech je kubánský bijec celý jménem Osvary David Morrell Gutierrez Jr. alias David Morrell už mistrem světa mezi profesionály. Moc dobře i on sám ale ví, že pás regulérního šampiona WBA v super střední váze, která má absolutního krále v Canelu Alvarezovi, příliš neznamená. Stejně tak ale nemá problém s pouhými šesti profesionálními duely na kontě čelit těm nejlepším v super střední, nebo i polotěžké divizi.

Antonín Vavrda

Extraliga v novém hávu. Šéf Táborský: Chceme špičkový box, žádný cirkus

1 týden 5 dnů ago

Tak trochu narychlo, pod tlakem ožívá nový projekt Real Boxing Cup (RBC), který má v kalendářním roce 2022 nahradit boxerskou extraligu amatérského boxu, která poslední roky strádala. Už v pátek by mělo proběhnout veřejné losování prvního víkendového kola, které se uskuteční příští sobotu a neděli v pražském hotelu Olšanka.

Antonín Vavrda

VIDEO Nebyla to náhoda. Hlídač z nočního klubu touží konečně prorazit v těžké váze

1 týden 5 dnů ago

Jonathan Rice (15-6-1, 10 KO) má za sebou boxersky nejlepší půlrok života. Nejprve z pozice náhradníka v červenci knockoutoval do té doby neporaženého Michaela Polite Coffieho (12-2, 9 KO). O tomto víkendu triumf zopakoval a ukázal, že v prvním případě nešlo o štěstí či náhodu. „Konečně mohu dát výpověď v práci, tohle mi změní život,“ zářil čtyřiatřicetiletý chasník původem z Columbie v Jižní Karolíně.

Antonín Vavrda

Canelo: Sanchez je speciální talent. Tomu ale k triumfu pomohl 'líný' Hammer

1 týden 6 dnů ago

Sobotní noc patřila ve floridském Hollywoodu těžkým vahám, proto se i my tento týden budeme této divizi více věnovat. Na galavečeru Premier Boxing Champions (PBC) nechyběl ani hvězdný Mexičan Canelo Alvarez (57-1-2, 39 KO), který dorazil do Seminole Hard Rock Hotelu podpořit svého tréninkového parťáka Franka Sancheze (20-0, 13 KO).

Antonín Vavrda
To nejlepší z boxu