RSS

Největší souboje roku 2021: Joshua-Fury, Spence-Crawford, Beterbijev-Canelo?

23 hodiny 22 minutes ago

PRAHA – Minulý týden jsme se ohlíželi za dvanácti covidovými měsíci roku 2020. Pojďme se nyní podívat pro změnu dopředu, za tím nejlepším, co by nás mohlo čekat v následujících týdnech. Přestože možnosti jsou omezené, koronavirus bude společnost ještě nějaký čas prudit, nabídka rozhodně je lákavá.

Antonín Vavrda

Mladý ředitel Matchroom: AJ vs. Fury? Jsme blízko, boxovat se ale bude mimo Británii

3 dny 9 hodin ago

PRAHA – Je pravou rukou Eddieho Hearna a také velkým kamarádem Anthonyho Joshuy. Kdo? Generální ředitel Matchroom Boxing Frank Smith. A přestože strávil Vánoce a Nový rok na dubajském slunci, rozhodně nezahálel. O svých plánech promluvil ve čtvrtek pro The Athletic v povídání, které vzniklo na základě otázek čtenářů.

Antonín Vavrda

Konečný: Utkám se s Albrechtem. Manželka není nadšená, ale návrat i akce je pro box

3 dny 1 hodina ago

ÚSTÍ NAD LABEM – Týden držel v tajnosti své rozhodnutí o dalším návratu. V pondělí své plány letos dvaačtyřicetiletý Lukáš Konečný (51-5, 23 KO) oficiálně oznámil. A dnes je tady další informace s tím spojená: v sobotu 27. února 2021 se v krásném prostředí hotelu Větruše utká s brněnským tvrďákem Pavlem Albrechtem (6-8, 4 KO). „Nechtěl jsem žádného debila, ale zase je jasné, že nemůže jít o žádného špičkového soupeře. Pavel toto splňuje, boxovat umí, určitě mě prověří,“ vysvětlil svoji volbu pro Profiboxing.cz bývalý profesionální mistr světa.

Antonín Vavrda

VIDEO Jaká byla Lucerna? Knockoutová. Ducár sundal Pejsara, padali ale i další

4 dny 22 hodiny ago

PRAHA – Netradičně 29. prosince se uskutečnila poslední Lucerna, tentokrát plná především klasického boxu. A tak trochu netradičně končily téměř všechny duely před limitem. Tradiční to galavečer byl poprvé vysílán na PPV, nikoliv v televizi, pojďme si ho nyní ještě jednou připomenout skrze videa všech zápasů...

Profiboxing.cz

Manažer Puleva: Před duelem s AJ prodělal covid a zápal plic. Řekl mu, že se vrátí

1 týden 1 den ago

PRAHA – Je to měsíc od posledního velkého souboje v těžké váze. Brit Anthony Joshua (24-1, 21 KO) se v něm nastartoval k očekávanému sjednocujícímu souboji s krajanem Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO), když v devátém kole knockoutoval Bulhara Kubrata Puleva (28-2, 14 KO). Jeden z jeho manažerů a krajan Ivajlo Gotzev nyní prozradil pár okolností se soubojem spojených.

Antonín Vavrda

VIDEO Tyson v kleci. Trenér ukázal momenty ze sparingů s osmadvacetiletým rivalem

1 týden 4 dny ago

PRAHA – Legendární boxer Mike Tyson (50-6, 44 KO) nezůstává v ústranní ani na startu roku 2021. Nejprve oznámil, že hodlá předvést minimálně jeden exhibiční zápas také letos, následně ukázal jeho brazilský trenér Rafael Cordeiro pár fragmentů ze sparingů před listopadovou exhibicí s Royem Jonesem Jr.

Antonín Vavrda

Miller: Ok, budu čůrat do těch zkumavek. Chci Furyho, ale nevím, jestli chci boxovat

2 týdny 2 dny ago

LAS VEGAS – Po delší době se boxerskému světu připomnělo jedno z jeho zlobivých dítek – Jarrell „Big Baby“ Miller (23-0-1, 20 KO), který se přihlásil do antidopingovému programu VADA a také WBC „Clean Boxing“. V hodně divokém videu na sociálních sítích ale ukázal, že úplně v pohodě rozhodně není.

Antonín Vavrda

Trenérský přeběhlík McCrackem: AJ je na Furyho připraven. Tyson je fantastický boxer

2 týdny 4 dny ago

PRAHA – V polovině prosince stál opět v jeho rohu. Šéftrenér britského amatérského boxu Rob McCracken má za sebou 25. společný duel s Anthonym Joshuou (24-1, 22 KO). Zvládli ho skvěle, vyzývatele IBF, Bulhara Kubrata Puleva (28-2, 14 KO) zdolal šampion WBA, IBF a WBO v devíti kolech a může směle vyhlížet šlágr s krajanem Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO).

Antonín Vavrda

Pejsar: Mohu Ducára ukončit před limitem. A pak? Třeba zápas o titul mistra světa

2 týdny 5 dnů ago

PRAHA – Od víkendu čeká na oblíbenou Lucernu zavřený v Praze na hotelu. Covidová pravidla jsou neúprosná. To ale Václava Pejsara (15-9, 13 KO) mrzí daleko méně než skutečnost, že poprvé z páté účasti na galavečeru v Lucerně zažije prázdné ochozy této Mekky domácí boxerské scény. „Pořád si to nedovedu představit. Můj výkon to ale neovlivní,“ říká šestatřicetiletý český šampion křížové váhy před ostře sledovaným soubojem s Vasilem Ducárem (8-3-1, 7 KO).

Antonín Vavrda
Profiboxing.cz – Nejaktuálnější a nejrozsáhlejší informace z domácí i světové boxerské scény